Круглий стіл

 127112   

 

 

 

 

    

       

       01.03.2023 року на кафедрі обліку і аудиту відбувся круглий стіл на тему «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством під час воєнного стану».

    Зі вступним словом виступив завідувач кафедрою, д.е.н., професор Гарасим Петро Миколайович та наголосив на необхідності удосконалення підходів до підготовки здобувачів вищої освіти з обліку і оподаткування під час воєнного стану.
    Одним із основних доповідачів була головний бухгалтер мережі аптек «Знахар», спікер WUBS (West ukrainian business school), приватний підприємець у галузі аутсорсингу Федунишин Богдана Богданівна, яка провела попередню експертизу ОПП спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та дала слушні зауваження щодо покращення освітніх компонент та організації навчання.
   Важливими питаннями, які були розглянуті при цьому були:
1. Особливості бухгалтерського обліку на підприємствах і у ФОП під час воєнного стану та іх вплив на прийняття управлінських рішень
2. Ризик-менеджмент та антикризове управління фінансовою безпекою підприємства
3. Результати оцінки ОПП кафедри обліку та аудиту і пропозиції щодо покращення програмних результатів навчання та змісту ОПП
     Серед присутніх доповідачів була випускниця 2022 р, SMM Team Lead/Marketing Manager at American Company Sure Lock & Key, яка висловила подяку викладачам кафедри за навчання і наголосила на тому, що необхідно і надалі теоретичне навчання у більшій мірі поєднувати з практичними навичками, розвивати відповідні компетентності для подальшого працевлаштування і кар’єрного росту. Важливою професійною компетентністю було визначено здатність формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття обґрунтованих рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу. При цьому наголошено на те, що серед програмних результатів навчання за спеціальністю «Облік і оподаткування» мають бути здатності адаптуватись до нових ситуацій та приймати відповідні рішення; усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань; відповідально ставитись до виконуваної роботи; самостійно приймати рішення, досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики.
   У ході круглого столу у дискусії представник студентського самоврядування, студентка групи ОА-51м Голінчак Оксана поділилась досвідом вибору вибіркових дисциплін слухачами другого (магістерського) рівня вищої освіти із студентами першого (бакалаврського) рівня. Вона наголосила на тому, що більшість дисциплін вільного вибору у складі навчальних планів програм кафедри дозволяють визначати індивідуальну освітню траєкторію. Проте, кожен студент має зробити свій власний вибір, виходячи із своїх внутрішніх уподобань, розширення кругозору, можливостей отримати додаткові знання, які будуть затребувані на ринку праці. При цьому дуже важливо під час навчання отримати додаткові професійні компетентності, необхідні як під час воєнного стану так і післявоєнної відбудови України.
       Обговорення відбувалось у доброзичливій атмосфері та невимушеній формі і носило характер дискусії.
Із подячними словами завершив роботу Круглого столу Гарасим Петро Миколайович, який зазначив, що поки діє військовий стан, інтенсивність змін у обліку і оподаткуванні буде лише посилюватись і має підтримувати бізнес та економічний фронт задля перемоги України. Тому викладачі кафедри будуть постійно працювати над удосконаленням підходів до підготовки здобувачів вищої освіти для того, щоб вони могли легко адаптуватись і мати успіх не лише на своїй професійній ниві, а й у інших управлінських, адміністративних, соціальних, екологічних та економічних сферах життя.

125

 114

  • Воляник Галина Михайлівна Воляник Галина Михайлівна

    кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Сфера наукових інтересів - Формування новітньої парадигми підготовки здобувачів вищої освіти з обліку і оподаткування в умовах євроінтеграційних процесів України та воєнного стану.- Проблеми та перспективи розвитку фінансового обліку в умовах цифрової економіки.- Особливості облікового процесу та оподаткування діяльності суб’єктів ринку в умовах воєнного стану- Обліково-аналітичне забезпечення системи менеджменту підприємства у відповідності до Міжнародних та національних стандартів обліку.- Особливості застосування Digital-маркетингу та Event-маркетингу на ринку освітніх послуг- Обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки суб'єктів господарювання. Навчальні дисципліни, які викладає «Фінансовий облік-1»«Фінансовий облік-2»«Облік у банках»«Аналіз господарської діяльності»«Облік і звітність підприємств за міжнародними стандартами» Автор понад 150 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі: 8 навчальних посібників та одного підручника у співавторстві, 4 з них з грифом МОН України: «Облік зовнішньоекономічної діяльності» (2012), «Фінансовий облік-1» (2013), «Інформаційні системи и технології в обліку» (2014, 2016, 2018),«Облік і звітність в оподаткуванні» (2014),«Управлінський облік» (2016), «Фінансовий облік-2» (2016), «Організація обліку» (2018), «Облік на підприємствах малого бізнесу» (2018), «Фінансовий облік-2» (2019), «Облік зовнішньоекономічної діяльності» (2021).

    [Read more]

  • Гарасим Петро Миколайович Гарасим Петро Миколайович

    Завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України за спеціальністю "Облік і аудит" У 1975 р. закінчив з відзнакою економічний факультет Львівського сільськогосподарського інституту (спеціальність – «Бухгалтерський облік у сільському господарстві»). В 1984 році захистив кандидатську, у 1996 році – докторську дисертацію на тему «Методологічні аспекти оцінки ефективності та відтворення основних фондів при реформуванні сільськогосподарських підприємств ( на матеріалах Західного регіону України)». У 2001 році присвоєно вчене звання професора кафедри бухгалтерського обліку і аудиту. Упродовж 1993-2003р. – декан економічного факультету, з 1998 до 2005 року – завідувач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Львівського державного аграрного університету. З 2005 року до 2015 року – декан обліково-економічного факультету, професор кафедри обліку і аудиту Львівської державної фінансової академії, з 01.09.2015 року – професор кафедри обліку і аудиту Львівського національного університету імені Івана Франка. З 2016 року обіймає посаду завідувача кафедри обліку і аудиту НЛТУ України. Здійснює керівництво науковою тематикою міжнародних проектів, підготовкою аспірантів і здобувачів, співпрацює з багатьма науковими закладами України та за її межами. Під його керівництвом підготовлено і захищено дванадцять кандидатських дисертацій. Приймає активну участь у науково-громадській роботі, є членом спеціалізованих рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій, постійно виступає з обліково-економічною тематикою, проводить активну роботу з виховання молоді. Основними…

    [Read more]

  • Колінько Наталія Іванівна Колінько Наталія Іванівна

    кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Сфера наукових інтересів організація управлінського обліку витрат на підприємствах лісового сектору і суміжних галузей податкові регулятори економічної та екологічної безпеки суб’єктів господарювання проблеми підготовки фахівців з обліку і оподаткування в сучасних умовах Навчальні дисципліни, які викладає «Управлінський облік»  «Податкова політика»  «Облік і звітність в оподаткуванні» Автор більше 150 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі: 7 навчальних посібників, 4 з них у співавторстві з грифом МОН України: «Облік зовнішньоекономічної діяльності» (2012), «Фінансовий облік-1» (2013), «Облік і звітність в оподаткуванні» (2014), «Управлінський облік» (2016), Облік на підприємствах малого бізнесу»(2018), «Статистика» (2019)

    [Read more]

  • Говда Галина Анатоліївна Говда Галина Анатоліївна

    кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Сфера наукових інтересів облік та контроль витрат підприємства  облік і звітність за МСФЗ  особливості державного фінансового контролю на підприємствах грошові та кредитні відносини на різних рівнях економіки Навчальні дисципліни, які викладає «Гроші і кредит»  «Бухгалтерський облік» «Основи МСФЗ (міжнародні стандарти фінансової звітності)» «Державний фінансовий контроль» Автор більше 45 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі: 14 наукових статей у фахових виданнях, тези доповідей на конференціях та 19 праць навчально-методичного характеру. Тема кандидатської дисертації: «Облік і контроль в управлінні витратами основної діяльності підприємств» (2013)

    [Read more]

  • Клим Надія Михайлівна Клим Надія Михайлівна

    – кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Сфера наукових інтересів - Теорія і практика обліку, оподаткування, аналізу і контролю діяльності суб’єктів господарювання;- Регіональна економіка: соціально-культурна сфера (територіальна організація та особливості розвитку);- Формування механізму ефективного управління економічною діяльністю підприємств на еколого-економічних засадах. Навчальні дисципліни, які викладає «Бухгалтерський облік»«Облік і аудит»«Бухгалтерський облік в управлінні підприємством»«Організація і методика аудиту» Є автором більше 180 фахових наукових та навчально-методичних праць, у тому числі трьох навчальних посібників – «Економічний аналіз виробничої діяльності лісогосподарських і деревообробних підприємств (у співавторстві з грифом МОН України, 1999 р.), «Бухгалтерський облік» - (одноосібно, 2014 р.), «Організація обліку в галузях економіки» (у співавторстві, 2018 р.), одного підручника «Бухгалтерський облік» (одноосібно, 2021 р.) та 9-ти колективних монографій (2013 – 2021 рр.), 5-ти публікацій у наукових виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science Core Collection, має 5 авторських свідоцтв.У 2017 р. здобула ступінь магістра за спеціальністю «Правознавство». Виконавець науково-дослідних тем: «Схема (прогноз) розвитку і розміщення продуктивних сил України та її регіонів на тривалу перспективу» - розвиток та розміщення соціальної сфери Львівської області (3.1.5.63.0100 U 000657)«Дослідження природно-ресурсного потенціалу і перспектив економічного та соціального розвитку України (регіональний розріз) ( 3.1.5.53.0199 U 003694)«Економічний механізм покращення фінансового стану раціонального використання лісових ресурсів на…

    [Read more]

  • Мандрик Василь Олегович Мандрик Василь Олегович

    кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Сфера наукових інтересів проблеми теорії та практики екологічно орієнтованої економіки на мікро- та макрорівнях удосконалення системи екологічного оподаткування в Україні сучасні тенденції та перспективи використання криптовалют Навчальні дисципліни, які викладає «Фінанси, гроші та кредит» «Еколого-економічний аналіз» «Економіка праці і соціально трудові відносини» «Фінанси підприємств» Автор 56 публікацій, з них 32 ‒ наукові, в тому числі 30 ‒ у фахових виданнях та 24 ‒ навчально-методичного характеру. Тема кандидатської дисертації: «Економічне регулювання рекультивації земель, порушуваних діяльністю підприємств вугільної промисловості» (2008)

    [Read more]

  • Новак Уляна Павлівна Новак Уляна Павлівна

    кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Сфера наукових інтересів організація та методика аудиту та екологічного аудиту в сучасних економічних умовах галузеві особливості організації обліку і звітності на підприємствах України  Навчальні дисципліни, які викладає «Організація обліку в галузях економіки»,  «Основи обліку і аудиту на деревообробних підприємствах»,  «Судово-бухгалтерська експертиза», «Санаційний аудит» Автор понад 100 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі: 6 монографій (2010, 2012, 2013, 2014), наукових статей та тез доповідей конференцій, навчально-методичних праць (серед яких навчальний посібник «Організація обліку в галузях економіки»,  конспекти лекцій з дисциплін «Основи обліку і аудиту на деревообробних підприємствах», «Судово-бухгалтерська експертиза», «Санаційний аудит»). Тема кандидатської дисертації: «Екологічний аудит в системі інвестиційного забезпечення деревообробних підприємств» (2009)

    [Read more]

  • Шутка Світлана Євгенівна Шутка Світлана Євгенівна

    кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Сфера наукових інтересів - фундаментальні і прикладні наукові дослідження у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування зовнішньоекономічної діяльності підприємств в умовах глобалізаційних перетворень;- стратегічні пріоритети розвитку малих підприємств в умовах модернізації економіки;- бюджетний облік та облікове забезпечення управління економічними суб’єктами бюджетної сфери;- методологія стратегічного аналізу;- дослідження актуальних аспектів менеджменту підприємств в сучасних умовах господарювання;- проблеми розвитку бухгалтерського обліку для забезпечення сталого розвитку економіки України. Навчальні дисципліни, які викладає «Облік зовнішньоекономічної діяльності»«Організація обліку на підприємствах малого бізнесу»«Облік в бюджетних установах»«Стратегічний аналіз» Автор більше 100 публікацій, у тому числі навчальні посібники, рекомендовані грифом МОН України: «Організація обліку на підприємствах малого бізнесу» (2007), «Облік зовнішньоекономічної діяльності» (2012), «Фінансовий облік-1» (2013), «Облік і звітність в оподаткуванні» (2014), «Управлінський облік» (2016), «Фінансовий облік – 2» (2016), «Облік на підприємствах малого бізнесу « (2018) та Фінансовий облік-2: [підручник] (2019), «Облік зовнішньоекономічної діяльності»: [підручник] (2021), а також багатьох навчально-методичного розробок.

    [Read more]

  • Грицак Оксана Степанівна Грицак Оксана Степанівна

    кандидат економічних наук, асистент кафедри обліку і аудиту Сфера наукових інтересів удосконалення обліково-аналітичного забезпечення виконання зобов’язань організація внутрішнього аудиту операцій застави Навчальні дисципліни, які викладає «Теорія економічного аналізу» «Місцеві бюджети» «Інноваційний розвиток підприємства» «Організація обліку» Автор більше 70 наукових і науково-методичних праць, присвячених обліку, аудиту, контролю і аналізу господарської діяльності, з них 18 наукових статей у фахових виданнях, тези доповідей на конференціях та праці навчально-методичного характеру. Тема кандидатської дисертації: «Бухгалтерський облік та внутрішній аудит операцій застави» (2015)

    [Read more]

GREEN Blue Orange BACK TO TOP