75 студентська науково-технічна конференція

23 листопада відбулась 75 студентська науково-технічна конференція, підсекція «Проблеми і перспективи розвитку готельно-ресторанного бізнесу».

Всі доповіді учасників наукового зібрання відзначалися високою якістю наукового викладу, багато з них мають прикладний характер.

Дякуємо за цікаві та інформативні доповіді, а також справжній інтерес та активність!

Бажаємо подальших успіхів у навчанні на шляху до освоєння своєї спеціальності!

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Участь у ІХ Міжнародній студентській науковій конференції

   10 листопада 2023 р., у Міжнародний день бухгалтера та аудитора, викладачі та студенти кафедри обліку і аудиту взяли участь у ІХ Міжнародній студентській науковій конференції “Облік, аналіз і контроль в системі управління суб’єктами економіки”, яку організовувала кафедра обліку та аналізу Національного університету “Львівська політехніка”.

   Програмою конференції було передбачено обговорення актуальної тематики за напрямами: актуальні проблеми бухгалтерського, управлінського та податкового обліку і шляхи їх вирішення; проблеми та перспективи розвитку аудиторської діяльності в Україні; проблеми розвитку економічного аналізу та його застосування у прийнятті управлінських рішень на практиці; шляхи реформування внутрішнього та зовнішнього контролю у контексті подолання економічних проблем підприємств; проблеми та перспективи використання інформаційних систем і технологій в обліку, аналізі та аудиті.

   Одними з членів програмного комітету конференції були доц. Воляник Г.М. та доц. Клим Н.М. Серед інших учасників конференції були заслухані доповіді здобувачів вищої освіти НЛТУ України:

   1) ст. гр. ОА-61м Бруч Н.Т. на тему: "Особливості відображення в обліку доходів будівельних підприємств" (науковий керівник: Шутка С.Є.);

   2) ст. гр. ОА-61м Гавелей М.В. на тему: "Внутрішній аудит витрат діяльності в управлінні підприємством" (науковий керівник: доц. Новак У.П.);

  3) ст. гр. ОАС-21 Панфелюк А.Д. на тему: "Основні завдання, функції та етапи формування сегментарної звітності" (науковий керівник: Колінько Н.І.).

  За підсумками конференції було підготовлено програму та збірник тез конференції, які розміщені на сайті та доступні за посиланням: https://www.conf.lviv.ua/materialy/

політех 2

політех 1

Ексклюзивна зустріч з випускником НЛТУ України

25 жовтня з ініціативи доцентки кафедри обліку і аудиту НЛТУ України Уляни Новак та підтримки колективу цієї кафедри у Національному лісотехнічному університеті України відбулася ексклюзивна зустріч студентів із Ігорем Дулиним – успішним бізнесменом, співорганізатором благодійних проєктів, коучем з молодіжного підприємництва та екоамбасадором. Відкрив захід директор Навчально-наукового інституту екологічної економіки і менеджменту НЛТУ України, доцент Микола Матвеєв.

dulin 1 dulin 2

Ігор Дулин є випускником НЛТУ України та зокрема кафедри обліку і аудиту, кандидатом економічних наук, доцентом, головою Громадської організації “Добро.Дій”, співзасновником бізнес-школи West Ukrainian Business School та мережі пекарень “Ваш Лаваш”, співорганізатором відомих на сьогодні проєктів “1000 автомобілів” та “Пташки Перемоги”, Екоамбасадором “Greening Of The Planet”.

dulin 3 dulin 4

Тематична зустріч “Волонтерство vs бізнес: як знайти баланс?” відбувалася динамічно та креативно, студенти отримали цінні поради та мотивуючі настанови для особистого зростання. Наталія Павловська, яка працює в команді Ігоря Дулина та є HR-директоркою мережі пекарень “Ваш Лаваш”, розповіла про секрети успішної співбесіди, які приховують менеджери з персоналу, та поради як отримати омріяну роботу.

dulin 5

Основні меседжі:

 • у довгостроковій перспективі ефективні лише професіонали;

 • волонтерський проєкт має організаційну структуру подібну до бізнес-проєкту;

 • у волонтерстві не заробляєш грошей, але отримуєш нематеріальні цінності: контакти, зв’язки, друзі, соціальний капітал, корпоративну культуру.

 dulin 6

Особливо цікаво було почути про унікальні лоти на аукціонах, такі як: кепка “Пташки Перемоги” з підписом Бориса Джонсона, марка Головнокомандувача Валерія Залужного з автографом, колонки з тубусів джавелінів, футболки з автографами асів української авіації та рятувальне коло з крейсера москва.

dulin 7

Адміністрація Університету, дирекція Навчально-наукового інституту екологічної економіки і менеджменту та колектив кафедри обліку і аудиту вдячні Ігорю Дулину за його відвертість і бажання ділитися знаннями та досвідом зі студентами.

 

 

73-тя науково-технічна конференція

   10 листопада 2023 р. відбулася щорічна 73-тя науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, наукових працівників, докторантів та аспірантів підсекції кафедри Обліку і аудиту НЛТУ України.

   Учасники висвітлили проблематику власних наукових досліджень, обмінялись ідеями, науковими розробками та практичними рекомендаціями щодо удосконалення механізмів обліку, аудиту та оподаткування, а також стратегій розвитку готельно-ресторанного бізнесу.

  Були заслухані такі доповіді: Особливості відображення інвестиційної нерухомості у звітності підприємства (к.е.н., доц. Грицак О.С.).

гарасим

      Управління фінансовим ризиком підприємства з погляду безперервності його діяльності (д.е.н., проф. Гарасим П.М.). 

воляник

  Особливості здійснення фінансового контролю в умовах воєнного стану (к.е.н., доц. Воляник Г.М.).

говда

   Ефективність застосування інструментів грошово-кредитної політики в умовах воєнного стану (к.е.н., доц. Говда Г.А.).

клим

Перспективи розвитку Форензік-аудиту в Україні (к.е.н., доц. Клим Н.М.).

колінькоСпецифіка застосування АВС-костингу при калькулюванні продукції (к.е.н., доц. Колінько Н.І.).

мандрикТенденції бюджетної та фінансової політики України в умовах воєнного стану: виклики та перспективи (к.е.н., доц. Мандрик В.О.).

новакОсобливості взаємодії незалежного та державного аудиту в сучасних українських реаліях (к.е.н., доц. Новак У.П.).

рутинськийСтратегії та тренди розвитку готельно-ресторанного бізнесу (к.г.н., доц. Рутинський М.Й.).

шуткаОрганізація управління фінансовими ресурсами підприємств малого бізнесу (к.е.н., доц. Шутка С.Є.).

Жвава дискусія стане основою для подальшої наукової роботи.

Зустріч студентів Національного лісотехнічного університету України із Ганною Крисюк

  11.10.2023 р. у Львові ініціаторка Greening of the Planet, Голова Міжнародного штабу допомоги українцям, президентка Business Woman Club Аня Крисюк на зустрічі з ректором закладу Володимиром Загорським обговорила питання про співробітництво з глобальною екоініціативою Greening of the Planet та запросила співробітників та студентів долучитися до Акції «1 мільйон дерев памʼяті та життя», що відбудеться 28 жовтня. Було підписано меморандум про співпрацю.

клим ректор

  Під час зустрічі зі студентами Анна Крисюк поділилася власним досвідом як висадити 1 млн дерев, обʼєднавши 1 млн людей у 100 країнах світу за добу. А також, як побудувати бізнес з нуля, які стратегії розвитку бізнесу найефективніші в часи викликів, як розвивається жіноче підприємництво, навіщо бізнесу приділяти увагу соціальній відповідальності, особливо сьогодні займатись волонтерством заради перемоги. Було ознайомлено із діяльністю Міжнародного Штабу допомоги українцям та вручено подяку доценту кафедри обліку і аудиту за її внесок у волонтерську діяльність МШДУ.

крисюк клим

крисюу студенти

крисюк студенти 2

 

 • Воляник Галина Михайлівна Воляник Галина Михайлівна

  кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Профіль Google Scholar Профіль ORCID Профіль Scopus volianyk@nltu.edu.ua Сфера наукових інтересів Формування новітньої парадигми підготовки здобувачів вищої освіти з обліку і оподаткування в умовах євроінтеграційних процесів України та воєнного стану. Проблеми та перспективи розвитку фінансового обліку в умовах цифрової економіки. Особливості облікового процесу та оподаткування діяльності суб’єктів ринку в умовах воєнного стану Обліково-аналітичне забезпечення системи менеджменту підприємства у відповідності до Міжнародних та національних стандартів обліку. Особливості застосування Digital-маркетингу та Event-маркетингу на ринку освітніх послуг Обліково-аналітичне забезпечення економічної безпеки суб'єктів господарювання. Навчальні дисципліни, які викладає «Фінансовий облік-1» «Фінансовий облік-2» «Облік у банках» «Аналіз господарської діяльності» «Облік і звітність підприємств за міжнародними стандартами»        Автор понад 150 наукових та навчально-методичних праць, у тому числі: 7 навчальних посібників та двох підручників, 4 з них з грифом МОН України: «Облік зовнішньоекономічної діяльності» (2012), «Фінансовий облік-1» (2013), «Інформаційні системи и технології в обліку» (2014, 2016, 2018),«Облік і звітність в оподаткуванні» (2014),«Управлінський облік» (2016), «Фінансовий облік-2» (2016), «Організація обліку» (2018), «Облік на підприємствах малого бізнесу» (2018), «Фінансовий облік-2» (2019), «Облік зовнішньоекономічної діяльності» (2021). Підвищення кваліфікації Науково-дослідний інститут Люблінського науково-технічного парку   (Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (м. Київ, Україна), дистанційне Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних …

  [Read more]

 • Гарасим Петро Миколайович Гарасим Петро Миколайович

  Завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України за спеціальністю "Облік і аудит" Профіль Google Scholar Профіль ORCID У 1975 р. закінчив з відзнакою економічний факультет Львівського сільськогосподарського інституту (спеціальність – «Бухгалтерський облік у сільському господарстві»). В 1984 році захистив кандидатську, у 1996 році – докторську дисертацію на тему «Методологічні аспекти оцінки ефективності та відтворення основних фондів при реформуванні сільськогосподарських підприємств ( на матеріалах Західного регіону України)». У 2001 році присвоєно вчене звання професора кафедри бухгалтерського обліку і аудиту. Упродовж 1993-2003р. – декан економічного факультету, з 1998 до 2005 року – завідувач кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Львівського державного аграрного університету. З 2005 року до 2015 року – декан обліково-економічного факультету, професор кафедри обліку і аудиту Львівської державної фінансової академії, з 01.09.2015 року – професор кафедри обліку і аудиту Львівського національного університету імені Івана Франка. З 2016 року обіймає посаду завідувача кафедри обліку і аудиту НЛТУ України. Здійснює керівництво науковою тематикою міжнародних проектів, підготовкою аспірантів і здобувачів, співпрацює з багатьма науковими закладами України та за її межами. Під його керівництвом підготовлено і захищено дванадцять кандидатських дисертацій. Приймає активну участь у науково-громадській роботі, є членом спеціалізованих рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій, постійно виступає з обліково-економічною тематикою, проводить активну…

  [Read more]

 • Колінько Наталія Іванівна Колінько Наталія Іванівна

  кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Профіль Google Scholar Профіль ORCID Сфера наукових інтересів організація управлінського обліку витрат на підприємствах лісового сектору і суміжних галузей податкові регулятори економічної та екологічної безпеки суб’єктів господарювання проблеми підготовки фахівців з обліку і оподаткування в сучасних умовах Навчальні дисципліни, які викладає Управлінський облік, Облік і звітність в оподаткуванні, Звітність підприємств, Податкова політика, Стратегічний управлінський облік   Облік і звітність в оподаткуванні: [навчальний посібник] (гриф МОН України №1/11-14918 від 02.10.2013):/ / Н.І.Колінько, М.М.Огородник, Г.М. Воляник, С.Є. Шутка – Львів: Ліга-Прес, 2014. – 453 с. Управлінський облік»: [навчальний посібник] (рекомендований Вченою радою НЛТУ України протокол № 5 від 21.05. 2015р.):/ Н.І. Колінько, Г.М. Воляник, С.Є. Шутка – Львів: Ліга-Прес, 2016. – 378с.  Фінансовий облік – 2: [навчальний посібник] (рекомендовано вченою радою НЛТУ протокол № 9 від 27.10.2016 р.) / П.М. Гарасим, Г.М. Воляник, Н.І. Колінько, С.Є. Шутка. – Львів: ТзОВ «Ліга-Прес», 2016. –332 с. Облік на підприємствах малого бізнесу [навчальний посібник] / П.М. Гарасим, С.Є. Шутка, Г.М. Воляник, Н.І. Колінько – Львів: ТзОВ «Ліга-Прес», 2018. –370 с. Статистика [навчальний посібник] / П.М. Гарасим, Н.І. Колінько. – Львів: Львів :Сполом, 2019. – 220 с. Гарасим П.М., Шутка С.Є., Воляник Г.М., Колінько Н.І. Облік зовнішньоекономічної діяльності:…

  [Read more]

 • Говда Галина Анатоліївна Говда Галина Анатоліївна

  кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Профіль Google Scholar Профіль ORCID Сфера наукових інтересів Проблеми та перспективи розвитку системи державного фінансового контролю в Україні Особливості обліку та оподаткування суб’єктів господарювання в умовах воєнного стану Новітні методики визначення конкурентоспроможності суб’єктів ринку з урахуванням екологічної складової Особливості облікового процесу та звітності в умовах цифровізації економіки Грошові та фінансово-кредитні відносини між суб’єктами економічних відносин в умовах карантинних обмежень та воєнного стану Сфера застосування міжнародних стандартів фінансової звітності в умовах розширення євроінтеграції України та обмежень воєнного стану. Навчальні дисципліни, які викладає Державний фінансовий контроль Електронна звітність Гроші і кредит Фінанси, гроші і кредит Основи міжнародних стандартів фінансової звітності (Основи МСФЗ) Бухгалтерський облік Основи обліку і податкової політики на підприємствах галузі (для студентів спеціальності «Деревообробні та меблеві технології») Автор понад 70 наукових та навчально-методичних праць з питань обліку, грошово-кредитних відносин, фінансового контролю. Підвищення кваліфікації 1) ТОВ «Академія цифрового розвитку» (м. Київ) , курс «Цифрові інструменти Google для освіти» (базовий рівень) (дистанційна форма навчання), 30.01.2023-12.02.2023 р. (загальний обсяг – 30 год / 1 кредит EСTS) Сертифікат №GDTfE-07-Б-06523 від 12.02.2023 р. 2) Міністерство освіти і науки України, державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової перед вищої освіти» (м. Київ), підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти…

  [Read more]

 • Клим Надія Михайлівна Клим Надія Михайлівна

  – кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Профіль Google Scholar Профіль ORCID Профіль Scopus klym.nadya@gmail.com  Сфера наукових інтересів: Регіональна економіка: соціально-культурна сфера (територіальна організація та особливості розвитку). Формування обліково-аналітичної системи та механізму ефективного управління економічною діяльністю суб’єктів господарювання на еколого-економічних засадах. Теорія і практика обліку і контролю діяльності суб’єктів господарювання в умовах діджиталізації. Стратегічне державне регулювання та економічна безпека в умовах військового стану. Особливості оподаткування та обліково-аудиторського забезпечення підприємств лісової галузі в умовах війни.  Навчальні дисципліни, які викладає: «Бухгалтерський облік» «Облік і аудит» «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством» «Організація і методика аудиту». Авторка більше 180-ти фахових наукових та навчально-методичних праць, у тому числі трьох навчальних посібників – «Економічний аналіз виробничої діяльності лісогосподарських і деревообробних підприємств (у співавторстві з грифом МОН України, 1999 р.), «Бухгалтерський облік» - (одноосібно, 2014 р.), «Організація обліку в галузях економіки» (у співавторстві, 2018 р.), одного підручника «Бухгалтерський облік» (одноосібно, 2021 р.) та 9-ти колективних монографій (2013 – 2021 рр.), 5-ти публікацій у наукових виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science Core Collection, має 5 авторських свідоцтв. У 2017 р. здобула ступінь магістра за спеціальністю «Правознавство».  Виконавець науково-дослідних тем: «Схема (прогноз) розвитку і розміщення продуктивних сил України та її регіонів на тривалу…

  [Read more]

 • Мандрик Василь Олегович Мандрик Василь Олегович

  кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Профіль Google Scholar Профіль ORCID Сфера наукових інтересів проблеми теорії та практики екологічно орієнтованої економіки на мікро- та макрорівнях удосконалення системи екологічного оподаткування в Україні сучасні тенденції та перспективи використання крипто валют фінансова система, бюджетна система та фінансова політика держави, фінансові аспекти соціальної функції держави, фінансовий ринок і біржова діяльність, фіскальна політика та податкова система, фінанси суб’єктів господарювання, міжнародні фінансові системи. Навчальні дисципліни, які викладає «Фінанси» «Фінанси, гроші та кредит» «Еколого-економічний аналіз» «Економіка праці і соціально трудові відносини» «Фінанси підприємств» «Страхування» Автор понад 70 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі наукових статей та тез доповідей конференцій.  Підвищення кваліфікації Національний лісотехнічний університет України, курси підвищення кваліфікації з організації та володіння технологіями дистанційного навчання на базі віртуального навчального середовища НЛТУ України, 28.09.2020 – 24.12.2020, Свідоцтво про підвищення кваліфікації 21 СПВ 02070996 № 9 від 25.01.2021 р. Львівський національний університет імені Івана Франка, тема стажування - «Сучасні проблеми розвитку економічного аналізу та фінансового обліку як інструментів ефективної діяльності», 19.10.2020 – 30.10.2020 р., довідка № 3351-У від 03.12.2020 р., 180 год./6 кред.

  [Read more]

 • Новак Уляна Павлівна Новак Уляна Павлівна

  кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту   Профіль Google Scholar Профіль ORCID   Сфера наукових інтересів організація та методика ведення бухгалтерського обліку за видами економічної діяльності; теорія аудиту і концептуальні основи розвитку аудиторської діяльності; особливості організації судово-бухгалтерської експертизи, як важливого виду фінансового контролю; еколого-економічні інструменти забезпечення сталого розвитку. Навчальні дисципліни, які викладає «Аудит» «Санаційний аудит» «Екологічний аудит» «Організація обліку у галузях економіки» «Облік на підприємствах сфери послуг» «Судово-бухгалтерська експертиза» Автор понад 100 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі у співавторстві: 6 колективних монографій (2012, 2013, 2014, 2020), навчального посібника «Організація обліку в галузях економіки» (2018), наукових статей та тез доповідей конференцій.  Підвищення кваліфікації Університет сталого розвитку м. Еберсвальде (Німеччина), Міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників та працівників освітніх закладів, 29.04.2019р. - 03.05.2019 р., сертифікат від 03.05.2019р., 1 кредит. Національний лісотехнічний університет України, курси підвищення кваліфікації з організації та володіння технологіями дистанційного навчання на базі віртуального навчального середовища НЛТУ України, 01.02.2021 р. - 20.04.2021 р., свідоцтво про підвищення кваліфікації 21 СПВ 02070996 № 79 від 31.05.2021 р., 180 годин / 6 кредитів. Наукові публікації – Publ.Science, цикл навчальних вебінарів з наукометрії «Головні метрики сучасної науки. Scopus та Web of Science, лютий 2021 р., сертифікат №АА 1544 від 12.02.2021 р., 10 годин /…

  [Read more]

 • Шутка Світлана Євгенівна Шутка Світлана Євгенівна

  кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Профіль Google Scholar Профіль ORCID Профіль Scopus     Сфера наукових інтересів фундаментальні і прикладні наукові дослідження у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування зовнішньоекономічної діяльності підприємств в умовах глобалізаційних перетворень; стратегічні пріоритети розвитку малих підприємств в умовах модернізації економіки; бюджетний облік та облікове забезпечення управління економічними суб’єктами бюджетної сфери; методологія стратегічного аналізу; дослідження актуальних аспектів менеджменту підприємств в сучасних умовах господарювання; проблеми розвитку бухгалтерського обліку для забезпечення сталого розвитку економіки України. Навчальні дисципліни, які викладає «Облік зовнішньоекономічної діяльності» «Організація обліку на підприємствах малого бізнесу» «Облік в бюджетних установах» «Стратегічний аналіз» «Облік і звітність суб’єктів малого підприємництва за міжнародними та національними стандартами» Автор більше 150 публікацій, у тому числі , у тому числі: 7 навчальних посібників та 2 підручників, 4 з них з грифом МОН України: «Організація обліку на підприємствах малого бізнесу» (2007), «Облік зовнішньоекономічної діяльності» (2012), «Фінансовий облік-1» (2013), «Облік і звітність в оподаткуванні» (2014), «Управлінський облік» (2016), «Фінансовий облік – 2» (2016), «Облік на підприємствах малого бізнесу» (2018) та Фінансовий облік-2: [підручник] (2019), «Облік зовнішньоекономічної діяльності»: [підручник] (2021), а також багатьох навчально-методичного розробок. Підвищення кваліфікації Львівський національний університет імені Івана Франка, тема стажування - “Сучасні проблеми розвитку бухгалтерського обліку і стратегічного…

  [Read more]

 • Грицак Оксана Степанівна Грицак Оксана Степанівна

  кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Профіль Google Scholar Профіль ORCID Профіль Scopus hrytsak@nltu.edu.ua Сфера наукових інтересів удосконалення обліково-аналітичного забезпечення виконання зобов’язань науково-практичні підходи щодо ведення фінансового обліку та аудиту облік та оподаткування в умовах цифрової економіки Навчальні дисципліни, які викладає «Теорія економічного аналізу» «Місцеві бюджети» «Інноваційний розвиток підприємства» «Організація обліку» «Інформаційні системи і технології в обліку» Автор більше 70 фахових наукових і навчально-методичних праць присвячених обліку, аудиту, контролю і аналізу господарської діяльності, з них 1-ї колективної монографії  (2022 р.), 3-х публікацій у наукових виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus, 20 наукових статей у фахових виданнях, має 5 авторських свідоцтв. Виконавець науково-дослідних тем: НДР «Теорія і практика управлінського і бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту діяльності суб’єктів господарювання» (ДР 0113 U007515) (2016-2018 рр.); НДР “Бухгалтерський облік у контексті перспектив удосконалення оподаткування підприємницької діяльності” (ДР 0118U000781), (договір №05/ 2471 від 15.01.2020 р.) Підвищення кваліфікації Курс «Міжнародні стандарти фінансової звітності» від Institute of Financial Accountants (Великобританія), «Diploma in International Financial Reporting Standards for Professionals» від 26.07.2016 № 7/2016/02668. Стажування на кафедрі Обліку і аналізу НУ «Львівська політехніка» Довідка № 666 від 05.01.2018 Курси підвищення кваліфікації за програмою «Технології дистанційного навчання на базі Віртуального навчального середовища НЛТУ України». Свідоцтво про підвищення…

  [Read more]

GREEN Blue Orange BACK TO TOP